Sort by

Sarah has logged 51 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Christmas Wishes & Mistletoe Kisses

Christmas Wishes & Mistletoe Kisses

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Edit this entry  
24
Holly Star

Holly Star

2018
×
Edit this entry  
23
Grease

Grease

1978
×
Edit this entry  
23
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Edit this entry  
20
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Edit this entry  
06
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★
Edit this entry  
13
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Haunting on Fraternity Row

Haunting on Fraternity Row

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Deadly Detention

Deadly Detention

2017
×
★★
Edit this entry  
10
#SquadGoals

#SquadGoals

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★
Edit this entry