Sort by

Sarah has logged 55 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Calibre

Calibre

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sunshine

Sunshine

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Edit this entry  
15
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost Husband

The Lost Husband

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★
Edit this entry  
18
Pathology

Pathology

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★
Edit this entry  
07
Pure

Pure

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Contagion

Contagion

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Missing 411

Missing 411

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Edit this entry