Sort by

Sarah has logged 79 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Edit this entry  
25
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Within

Within

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Resort

The Resort

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Edit this entry