Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Escape

The Escape

2016
×
Edit this entry  
25
Anthem: Conviction

Anthem: Conviction

2019
×
Edit this entry  
25
Halo: Landfall

Halo: Landfall

2007
×
Edit this entry  
24
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Society

Society

1989
×
★★½
Edit this entry  
20
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Norm Macdonald: Me Doing Standup

Norm Macdonald: Me Doing Standup

2011
×
Edit this entry  
15
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
Edit this entry  
15
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Edit this entry  
11
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
Envy

Envy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sanctuary

Sanctuary

1999
×
Edit this entry  
06
The Swords

The Swords

1997
×
Read the review Edit this entry  
06
Agent Orange

Agent Orange

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
Beat the Devil

Beat the Devil

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
Edit this entry  
28
The Island

The Island

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★
Edit this entry  
25
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
Edit this entry  
22
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★½
Edit this entry  
20
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★½
Edit this entry  
17
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
Tiptoes

Tiptoes

2003
×
Edit this entry  
09
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry