• Nope

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Belle

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • Flee

  • Puparia

    ★★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Predators

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • I Hate Summer

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Possessor

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Made in Abyss: Wandering Twilight

    ★★★★

  • Made in Abyss: Journey's Dawn

    ★★★★

  • Zoku Owarimonogatari

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • High Life

    ★★★

  • Mirai

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • The Commuter

    ★★½

  • Devilman Crybaby

    ★★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★