• Godzilla vs. Kong

    ½

  • Girl Is Presence

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Live From the Space Stage: A Halyx Story

  • My influences

  • France Against the Robots

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Mortal

  • Days

    ★★★★★

  • Sungazer

  • The Cloud in Her Room

    ★★★★½

  • Sun Dog

    ★★★★★

  • Paradise Drifters

    ★★★

  • Progressive Touch

  • A Bright Summer Diary

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Look Then Below

    ★★★★

  • Frozen II

  • Reiwa Uprising

    ★★★★½

  • Wasteland No. 2: Hardy, Hearty

    ★★★★★

  • Pond

    ★★★★

  • Cenote

    ★★★★★

  • Automatic

    ★★

  • Moving

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★★★½

  • Among the Almond Trees

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ½

  • About Endlessness

    ★★★★★

  • Martin Eden

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Float

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • A Dramatic Film

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Krabi, 2562

    ★★★★½

  • Ruby

    ★★★★½

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Ghost Tropic

    ★★★★½

  • The Halt

    ★★★★★

  • Fire Will Come

    ★★★★½

  • Parasite

    ★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

  • Joan of Arc

    ★★★★★

  • The Whistlers

    ★★★★★

  • The Last Trip to the Seaside

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Guava Island

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Endless Night

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½