Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Devilman - Volume 2: Demon Bird

Devilman - Volume 2: Demon Bird

1990
×
Read the review Edit this entry  
20
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Surf

Red Surf

1989
×
Read the review Edit this entry  
26
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pistol

Pistol

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild Zero

Wild Zero

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
Read the review Edit this entry  
20
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Munsters

The Munsters

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★★
Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Poker House

The Poker House

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Edit this entry  
21
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lone Wolf McQuade

Lone Wolf McQuade

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
That Was Then... This Is Now

That Was Then... This Is Now

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tex

Tex

1982
×
★★½
Edit this entry  
11
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
Read the review Edit this entry  
20
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
Read the review Edit this entry