• Men

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Sundown

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Ascension

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★

  • Joker

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Fire Will Come

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Everybody’s Everything

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Ash Is Purest White

  • Wobble Palace

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Mandy

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Happy End

    ★★★★

  • The Square

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • HyperNormalisation

  • Jackie

  • I Am Not Your Negro

    ★★★½