RSS feed for Sam

Sam has logged 17 entries for films during August 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Edit this entry  
31
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Election

Election

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Admission

Admission

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Clear History

Clear History

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sharknado

Sharknado

2013
×
Edit this entry  
04
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry