RSS feed for Sam

Sam has logged 67 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hustle

The Hustle

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Date Night

Date Night

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Futurama: Into the Wild Green Yonder

Futurama: Into the Wild Green Yonder

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Futurama: Bender's Game

Futurama: Bender's Game

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Futurama: The Beast with a Billion Backs

Futurama: The Beast with a Billion Backs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Futurama: Bender's Big Score

Futurama: Bender's Big Score

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twins

Twins

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Out of Blue

Out of Blue

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
21

21

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry