RSS feed for Sam

Sam has logged 601 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Sharknado: It's About Time

The Last Sharknado: It's About Time

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sweet and Lowdown

Sweet and Lowdown

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Play It Again, Sam

Play It Again, Sam

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Early Man

Early Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Los Enchiladas!

Los Enchiladas!

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gregory's Girl

Gregory's Girl

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What's New Pussycat?

What's New Pussycat?

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Eleven O'Clock

The Eleven O'Clock

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Carry On Camping

Carry On Camping

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carry On Doctor

Carry On Doctor

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry