Sam has logged 29 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Glorias

The Glorias

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lost Arcade

The Lost Arcade

2015
×
Edit this entry  
28
Days

Days

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Haunt

Haunt

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
In My Room

In My Room

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elephant

Elephant

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Am Woman

I Am Woman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cuties

Cuties

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rachel

Rachel

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
Read the review Edit this entry