• Hustle

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • House of Gucci

    ★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Lead Me Home

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Audible

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • When We Were Bullies

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Supernova

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Tenet

    ★½

  • Summer of 85

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½