• The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Scream

    ★★★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★½

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Contretemps

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Wolf

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • The Deceased Won't Desist!

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • America: The Motion Picture

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Lady of the Manor

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • She was the Deputy's Wife

  • The Beta Test

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★½

  • All We Have

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Unpregnant

  • Anti Corona Virus

    ½