Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
Edit this entry  
08
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★
Edit this entry  
07
Dogma

Dogma

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
One Crazy Summer

One Crazy Summer

1986
×
★★½
Edit this entry  
21
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pandemonium

Pandemonium

1982
×
★★★
Edit this entry  
15
The Gay Divorcee

The Gay Divorcee

1934
×
★★★★
Edit this entry  
12
Garfield's Feline Fantasies

Garfield's Feline Fantasies

1989
×
Edit this entry  
12
Garfield's Babes and Bullets

Garfield's Babes and Bullets

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Garfield In Paradise

Garfield In Paradise

1986
×
★★★
Edit this entry  
10
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Incredible, Indelible, Magical, Physical, Mystery Tour

The Incredible, Indelible, Magical, Physical, Mystery Tour

1973
×
Edit this entry  
08
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
Edit this entry  
06
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★½
Edit this entry  
04
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Edit this entry  
04
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
Willoughby's Magic Hat

Willoughby's Magic Hat

1943
×
★★★
Edit this entry  
03
The Rocky Road to Ruin

The Rocky Road to Ruin

1943
×
★★½
Edit this entry  
02
C.H.O.M.P.S.

C.H.O.M.P.S.

1979
×
Edit this entry  
02
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Windy Day

Windy Day

1968
×
★★★½
Edit this entry  
02
Urbanissimo

Urbanissimo

1967
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Hole

The Hole

1962
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Tender Game

The Tender Game

1958
×
★★★½
Edit this entry  
02
Date with Dizzy

Date with Dizzy

1958
×
★★★
Edit this entry  
02
Witch Madness

Witch Madness

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★
Edit this entry  
01
Prehysteria!

Prehysteria!

1993
×
Edit this entry  
01
Delta Pi

Delta Pi

1984
×
½
Edit this entry  
01
Class of Nuke 'Em High

Class of Nuke 'Em High

1986
×
★★½
Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
The Deceased Won't Desist!

The Deceased Won't Desist!

2021
×
Edit this entry  
26
A Polish Vampire in Burbank

A Polish Vampire in Burbank

1983
×
★★½
Edit this entry  
25
Norbit

Norbit

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
She was the Deputy's Wife

She was the Deputy's Wife

2021
×
Edit this entry  
21
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Ready.. Set.. Zoom!

Ready.. Set.. Zoom!

1955
×
★★★
Edit this entry  
21
Stop! Look! and Hasten!

Stop! Look! and Hasten!

1954
×
★★★½
Edit this entry  
21
Zipping Along

Zipping Along

1953
×
★★★½
Edit this entry  
21
Going! Going! Gosh!

Going! Going! Gosh!

1952
×
★★★
Edit this entry  
21
Beep, Beep

Beep, Beep

1952
×
★★★½
Edit this entry  
21
Operation: Rabbit

Operation: Rabbit

1952
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pink Pajamas

Pink Pajamas

1964
×
★★★
Edit this entry  
20
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Morons from Outer Space

Morons from Outer Space

1985
×
Edit this entry