Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Min Alesh?

Min Alesh?

2019
×
Edit this entry  
29
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
28
When the Day Breaks

When the Day Breaks

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Brothers

Brothers

2009
×
★★½
Read other review Edit this entry  
27
Loving

Loving

1970
×
Edit this entry  
26
The Court Jester

The Court Jester

2024
×
Read the review Edit this entry  
22
Bean

Bean

1997
×
Read the review Edit this entry  
21
The Aristocrats

The Aristocrats

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
So Much for So Little

So Much for So Little

1949
×
Edit this entry  
20
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Wanton

Wanton

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Adventures in Voice Acting

Adventures in Voice Acting

2008
×
Edit this entry  
15
Cane Toads: An Unnatural History

Cane Toads: An Unnatural History

1988
×
★★
Edit this entry  
14
Reign Over Me

Reign Over Me

2007
×
Edit this entry  
13
Farm Frolics

Farm Frolics

1941
×
★★★
Edit this entry  
10
Next Day Air

Next Day Air

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Yggdrasill: Whose Roots Are Stars in the Human Mind

Yggdrasill: Whose Roots Are Stars in the Human Mind

1997
×
Edit this entry  
10
The Exquisite Corpus

The Exquisite Corpus

2015
×
Edit this entry  
07
Bunny

Bunny

1998
×
Read the review Edit this entry  
05
Porky's Poppa

Porky's Poppa

1938
×
★★★★
Edit this entry  
02
Love Is the Devil: Study for a Portrait of Francis Bacon

Love Is the Devil: Study for a Portrait of Francis Bacon

1998
×
Edit this entry  
31
Finding Don McKellar

Finding Don McKellar

2019
×
Edit this entry  
31
A Word from the Management

A Word from the Management

2000
×
Edit this entry  
31
Napoleon

Napoleon

2023
×
Edit this entry  
28
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
Read the review Edit this entry  
27
My SO Has Got Depression

My SO Has Got Depression

2011
×
Edit this entry  
27
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
Edit this entry  
25
Issues

Issues

2011
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Feeler

Feeler

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

2023
×
Edit this entry  
20
Snow Time

Snow Time

1932
×
Edit this entry  
19
Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

2023
×
Edit this entry  
17
A Walk in the Old City of Warsaw

A Walk in the Old City of Warsaw

1958
×
Edit this entry  
14
The Great Conspiracy: The 9/11 News Special You Never Saw

The Great Conspiracy: The 9/11 News Special You Never Saw

2004
×
Edit this entry  
14
The Great Toy Robbery

The Great Toy Robbery

1963
×
Edit this entry  
14
Here's Hockey!

Here's Hockey!

1953
×
Edit this entry  
14
Hot Ice

Hot Ice

1940
×
Edit this entry  
14
Blades and Brass

Blades and Brass

1967
×
Edit this entry  
09
Australia

Australia

2008
×
Edit this entry  
26
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Saltburn

Saltburn

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
Edit this entry  
18
Dream Static

Dream Static

2023
×
Edit this entry  
17
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Monster

Monster

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Interesting Ball

Interesting Ball

2014
×
Edit this entry  
13
Playing A Girl

Playing A Girl

×
Edit this entry  
11
Katsudō Shashin

Katsudō Shashin

1907
×
Edit this entry  
10
War Horse

War Horse

2011
×
Read the review Edit this entry