Sort by

Salim Ibrahim has logged 520 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black and White

Black and White

1999
×
Read prior review Edit this entry  
29
Anthem

Anthem

1991
×
Edit this entry  
28
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
Edit this entry  
28
Superfast!

Superfast!

2015
×
Edit this entry  
27
The Image Book

The Image Book

2018
×
Read prior review Edit this entry  
27
The Image Book

The Image Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Edit this entry  
18
King of New York

King of New York

1990
×
Edit this entry  
17
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Room

The Room

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ninja Empire

Ninja Empire

1990
×
Edit this entry  
13
Inertia- The Original Raw Cut

Inertia- The Original Raw Cut

2014
×
★½
Edit this entry  
12
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Aristocrats

The Aristocrats

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Very Nice, Very Nice

Very Nice, Very Nice

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★
Edit this entry  
06
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
Junior

Junior

1994
×
Edit this entry  
02
The Fish

The Fish

2010
×
Edit this entry  
02
Houseguest

Houseguest

1995
×
Edit this entry  
01
Marnie

Marnie

1964
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Clones of Bruce Lee

The Clones of Bruce Lee

1981
×
Edit this entry  
29
To My Father

To My Father

2008
×
Edit this entry  
29
When Things Occur

When Things Occur

2017
×
Edit this entry  
29
Ballet Jazz

Ballet Jazz

2017
×
Edit this entry  
28
Very Nice, Very Nice

Very Nice, Very Nice

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Home Movies Gaza

Home Movies Gaza

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Logorama

Logorama

2009
×
Edit this entry  
25
The Family That Preys

The Family That Preys

2008
×
Edit this entry  
25
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Night Music

Night Music

1986
×
Edit this entry