Sort by

Salim Ibrahim has logged 39 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
9/11 Simulation in Roblox Environment

9/11 Simulation in Roblox Environment

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★½
Edit this entry  
29
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
Edit this entry  
27
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Land Without Bread

Land Without Bread

1933
×
Read the review Edit this entry  
25
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★
Edit this entry  
24
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
CJ7

CJ7

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
Edit this entry  
23
Transformers

Transformers

2007
×
Edit this entry  
23
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
Edit this entry  
22
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
Edit this entry  
21
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghosts Before Breakfast

Ghosts Before Breakfast

1928
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Palindromes

Palindromes

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zoe 2020

Zoe 2020

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Meet the Spartans

Meet the Spartans

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
YouTube Poop: The Movie

YouTube Poop: The Movie

2017
×
Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Edit this entry  
07
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Friday Night

Friday Night

2002
×
Read the review Edit this entry  
06
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Meg

The Meg

2018
×
Edit this entry  
03
Fanalysis

Fanalysis

2002
×
Edit this entry  
01
Supernova

Supernova

2000
×
Read the review Edit this entry