• Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Summerland

  • Hamilton

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Noelle

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

  • The Irishman

    ★★★½