Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Argylle

Argylle

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Self Reliance

Self Reliance

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drillbit Taylor

Drillbit Taylor

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Swan

The Swan

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Poor Things

Poor Things

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry