Sort by

Samster3000🌦 has logged 114 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry