Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
Edit this entry  
08
Postal

Postal

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★½
Edit this entry  
31
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Transformers

Transformers

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sörensen's Fear

Sörensen's Fear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
xXx: State of the Union

xXx: State of the Union

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
On the Beach

On the Beach

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Born to Raise Hell

Born to Raise Hell

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Wild Card

Wild Card

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Edit this entry  
28
Evil Under the Sun

Evil Under the Sun

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Genius, Two Friends, and an Idiot

A Genius, Two Friends, and an Idiot

1975
×
★★½
Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Adventures of Arsene Lupin

Adventures of Arsene Lupin

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Golden Job

Golden Job

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
03
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Hard Rain

Hard Rain

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Soldiers of Fortune

Soldiers of Fortune

2012
×
★★
Edit this entry  
01
Hitman

Hitman

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Edit this entry  
30
Never Grow Old

Never Grow Old

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bandidas

Bandidas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Seven Blood-Stained Orchids

Seven Blood-Stained Orchids

1972
×
★★½
Edit this entry  
22
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Angels of Terror

Angels of Terror

1971
×
★★★
Edit this entry  
20
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★½
Edit this entry  
17
Double Face

Double Face

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Man with the Glass Eye

The Man with the Glass Eye

1969
×
★★
Edit this entry  
11
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Edit this entry