• Prey

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • The Princess

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★

  • No Exit

    ★★★½

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Death on the Nile

  • Moonfall

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Castle Falls

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Sing 2

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★½

  • Hell Hath No Fury

    ★★★½

  • One Shot

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Seed

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

    ½

  • He's All That

    ★★½

  • Queenpins

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Hellbender

    ★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • Demonic