samirakhtar has logged 14 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ironmaster

Ironmaster

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Short Night of Glass Dolls

Short Night of Glass Dolls

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Burning

The Burning

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry