samirakhtar has logged 210 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fair Game

Fair Game

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Time Share

Time Share

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gamera 3: Revenge of Iris

Gamera 3: Revenge of Iris

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arena

Arena

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Similars

The Similars

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ray

Ray

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Schlock

Schlock

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Case of the Scorpion's Tail

The Case of the Scorpion's Tail

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wildling

Wildling

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry