samirakhtar has logged 224 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ultimate Warrior

The Ultimate Warrior

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Burrowers

The Burrowers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Man-Thing

Man-Thing

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Vampire Circus

Vampire Circus

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Narrative of Victor Karloch

The Narrative of Victor Karloch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mill at Calder's End

The Mill at Calder's End

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rabid

Rabid

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sect

The Sect

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wu Tang Magic Kick

Wu Tang Magic Kick

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Reptile

The Reptile

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Asphyx

The Asphyx

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Def-Con 4

Def-Con 4

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry