Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lolita

Lolita

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Stuff

The Stuff

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barbie in the Pink Shoes

Barbie in the Pink Shoes

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blob

The Blob

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry