Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dick Tracy Special: Tracy Zooms In

Dick Tracy Special: Tracy Zooms In

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
You People

You People

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Corsage

Corsage

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Specialist

The Specialist

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night of the Coconut

Night of the Coconut

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry