RSS feed for Sam
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Darker Colors

Darker Colors

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Vice

Vice

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry