Sort by
  • Creed III

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Luckiest Girl Alive

    ★★½

  • Entergalactic

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★½

  • Blue Jean

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • This Is Going to Hurt

    ★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Vigil

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½