Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The 355

The 355

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Edit this entry  
14
The Dry

The Dry

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lucky Grandma

Lucky Grandma

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Just 6.5

Just 6.5

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Servants

Servants

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Twilight's Kiss

Twilight's Kiss

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wendy

Wendy

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
DAU. Natasha

DAU. Natasha

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Born to Be

Born to Be

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sunless Shadows

Sunless Shadows

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Atlantis

Atlantis

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★
Edit this entry