RSS feed for big stupid
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Canyons

The Canyons

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Glitter

Glitter

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Arthur

Arthur

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry