Sam has logged 32 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Come Play

Come Play

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spree

Spree

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Confessions

Confessions

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry