• Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★½

  • Attica

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Torn

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Underground Railroad