Sort by

Sam has logged 33 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Starting Over

Starting Over

1979
×
Read the review Edit this entry