• Men

    ★★★★

  • Firestarter

    ★½

  • The Sound of Violet

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Live in Front of a Studio Audience: The Facts of Life and Diff'rent Strokes

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★★

  • Olaf Presents

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Little Fish

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★