Sort by

Sam has logged 33 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry