• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Belle

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Songbird

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Guest

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Tax Collector

    ★½

  • The Stunt Double

  • George Lopez: We'll Do It for Half

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Capone

    ★★½

  • Hollywood

  • Extraction

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★