• The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★

  • Antlers

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Wolf

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Karen

    ½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★½

  • Demonic

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • The Boss Baby: Family Business

  • No Sudden Move

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Thunder Force

    ½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

  • The Unholy

  • Shoplifters of the World

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★½