Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Futurama: Bender's Game

Futurama: Bender's Game

2008
×
Edit this entry  
30
Futurama: The Beast with a Billion Backs

Futurama: The Beast with a Billion Backs

2008
×
Edit this entry  
21
Futurama: Bender's Big Score

Futurama: Bender's Big Score

2007
×
Edit this entry  
21
Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

2022
×
Edit this entry  
21
The Kardashians - An ABC News Special

The Kardashians - An ABC News Special

2022
×
Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★
Edit this entry  
30
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Harry Styles: One Night Only in New York

Harry Styles: One Night Only in New York

2022
×
Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Neighbors

Neighbors

1920
×
★★★★
Edit this entry  
09
Day Dreams

Day Dreams

1922
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Play House

The Play House

1921
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Carefree

Carefree

1938
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Embrace the Panda: Making Turning Red

Embrace the Panda: Making Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry