• Firestarter

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • The Bubble

    ★½

  • X

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★

  • The King's Man

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • For Madmen Only: The Stories of Del Close

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Books of Blood

    ★★★

  • Crock of Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • Pooka Lives!

    ★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★