RSS feed for Sammy
  • Palm Springs

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Hellboy

  • Shazam!

  • Pet Sematary

  • Us

  • Captain Marvel

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • The Hurricane Heist

  • Black Panther

  • Murder on the Orient Express

  • Finding Joseph I: The HR from Bad Brains Documentary

    ★★★

  • Justice League

  • Geostorm

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Leatherface

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • After Porn Ends 2

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Unearthed & Untold: The Path to Pet Sematary

    ★★★

  • You're So Cool, Brewster! The Story of Fright Night

  • Office Christmas Party

    ★★½

  • Doctor Strange

  • Amanda Knox

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • VHS Massacre: Cult Films and the Decline of Physical Media

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Holidays

    ★★½

  • Captain America: Civil War

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★★

  • Krampus

    ★★½

  • I am Thor

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★

  • Deathgasm

  • Turbo Kid

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Fantastic Four

  • Vacation

    ★★★

  • Ant-Man

  • We Are Still Here

    ★★★★½

  • Night of the Living Deb

    ★★★

  • San Andreas

    ★★★½

  • Kung Fury

    ★★★½

  • Tomorrowland

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Damned: Don't You Wish That We Were Dead

    ★★★★

  • Trainwreck

    ★★★

  • The Final Girls

    ★★★★½

  • X-Rated: The Greatest Adult Movies of All Time

    ★★

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★★

  • The Witch

  • The Interview

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service