RSS feed for SammysReviews
  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Let’s Talk

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • K-12

    ★★★

  • Ema

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • You Will Die at 20

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Little Joe

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Swallow

    ★★½

  • Low Tide

    ★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • After

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★