Sam has logged 226 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Road to Roma

Road to Roma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Other People

Other People

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry