Sam has logged 35 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chicuarotes

Chicuarotes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Time Share

Time Share

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry