• Come From Away

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • He's All That

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Tom & Jerry

    ★★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Frozen II

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Fantastic Fungi

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Greta

    ★★★★

  • Suspiria

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Flower

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Before I Fall

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree

    ★★★★★

  • Orphan

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★

  • Sharktopus vs. Whalewolf

    ½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • The To Do List

    ★★★★

  • Kick-Ass 2

    ★★

  • Despicable Me 2

    ★★★★★

  • Monsters University

    ★★★★★

  • Fish N Chips: The Movie

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★

  • Anna Karenina

    ★★★★½

  • The Campaign

    ★★½

  • Safety Not Guaranteed

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • The Lorax

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Despicable Me

    ★★★★★