sampwilson has logged 20 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girls Will Be Girls

Girls Will Be Girls

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barbie Fairytopia: Mermaidia

Barbie Fairytopia: Mermaidia

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fish N Chips: The Movie

Fish N Chips: The Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry