Sam has logged 26 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
Edit this entry  
24
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Read prior review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Win It All

Win It All

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Witness

The Witness

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry