• Killer Stepmom

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Birds of Paradise

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mare of Easttown

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★½

  • The Undoing

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ½

  • The World to Come

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • His House

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Bombshell

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Seberg

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Wrong Stepmother

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Wine Country

  • Avengers: Endgame

  • After

    ½

  • Good Boys

    ★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Tree of Blood

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • La octava dimensión

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Malevolent

  • Tell It to the Bees

    ★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½