RSS feed for samtrogers

samtrogers has logged 13 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shadow

Shadow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
10 Rillington Place

10 Rillington Place

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Chant of Jimmie Blacksmith

The Chant of Jimmie Blacksmith

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry